Home / Lajme / Maqedoni / Zaev: Gruevski kush je ti që të më arrestosh mua! (VIDEO)

Zaev: Gruevski kush je ti që të më arrestosh mua! (VIDEO)

28 Shkurt – Zaev thotë kush është Gruevski të më arrestoj mua,kjo punë është e gjyqësorit dhe e prokurorisë

Zaev thotë kush është Gruevski të më arrestoj mua,kjo punë është e gjyqësorit dhe e prokurorisë, tha Zaev në debatin e sontshëm në Nova TV, pasi kryeministri Nikolla Gruevski tha se është duke bërë plane për të arrestuar liderin e opozitës.

Duke iu përgjigjur një pyetje të një qytetari se a do të marrin drejtësi firmat në të cilat me forca ka hyjë drejtori i DSK-së, Sasho Mijalkov, Zaev tha se drejtësia do të merret në qoftë se të gjitha pranga politike do të hiqen nga gjyqësori.

“Drejtësinë do ta marrin të gjithë ata që ndjehet inferior, në qoftë se fitojmë sistem të lirë gjyqësor. Zaev nuk ka ndërmend të shpërndajë drejtësi, ajo nuk është puna e tij. Por kush është Gruevski për ta bërë këtë. Kush je ti që ta arrestosh Zaevin, a nuk është kjo punë e gjyqësorit dhe prokurorisë, tha Zoran Zaev.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *