Home / Lajme / Maqedoni / Zaev: Gruevski nuk është i kënaqur me shembjen e objektit “Kosmos” dhe cakton datën e renimit të objektit Kosmos

Zaev: Gruevski nuk është i kënaqur me shembjen e objektit “Kosmos” dhe cakton datën e renimit të objektit Kosmos

27 Shkurt – Sipas Zoran Zaevit që shpalosi audio – inçizimet e sotshme Gruevski cakton daten kur do te renohet objekti Kosmos

Në audio –incizimin që publikoi Zaev, Gruevski nuk është kënaqur me shembjen e objektit “Kosmos” të Fijat Canoskit.

Me këtë rast Gruevski i kërkon Janakievskit që të dëgjohet me të “mëdhenjtë”, duke aluduar në gjykatësit.

Gruevski mes tjerash i kërkon Janakievskit që të ndryshojë planin urbanistik.

Kryeministri Nikolla Gruevski ka caktuar edhe datën e prishjes së objektit të Fiat Canovskit.

“Të jetë data, 26- 27…1 gusht që të përputhet me zgjedhjen e qeverisë…”, ka thënë Gruevski në bisedën me ministrin e MTL-së, Mile Janakievski duke prognozuar edhe momentin se kur mund që opozita të braktis Parlamentin.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *