Home / Lajme / Maqedoni / Zaev: Incizimet flasin se si Qeveria kontrollon sistemin gjyqësor

Zaev: Incizimet flasin se si Qeveria kontrollon sistemin gjyqësor

Shkup, 15 shkurt – Incizimi i pare që lëshoi në opinion Zaevi, flet për bisedën e zhvilluar mes ish ministrit të drejtësisë Mihajllo Manevski dhe ministres së brendshme Gordana Jankullovska

“Premtuan se do ta vazhdojmë të zbardhim të vërtetën për Maqedoninë. Gruevski dhe Mijallkovi kanë përgjuar, bashkëpartiakët e tyre, LSDM-në, partitë shqiptare dhe qytetarët, mbi 20 mijë qytetarë. Kjo që sot do ta dëgjoni është rrëqethëse. Kjo që sot do ta dëgjoni vetëm se vërteton se pushteti kontrollon sistemin gjyqësorë në vend”, deklaroi në fillim të presskonferencës lideri opozitarë Zoran Zaev.

Incizimi i pare që lëshoi në opinion Zaevi, flet për bisedën e zhvilluar mes ish ministrit të drejtësisë Mihajllo Manevski dhe ministres së brendshme Gordana Jankullovska.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *