Home / Lajme / Maqedoni / Zaev:Gruevski përgjoi Thaçin dhe Ahmetin

Zaev:Gruevski përgjoi Thaçin dhe Ahmetin

9 shkurt-Sipas Zaevit në mesin e të përgjuarve jan edhe Gordana Jankullovska, Zoran Stavrevski, Menduh Thaçidhe kryetari i BDI-së Ali Ahmeti.

Zaevi në konferencën për media njoftoi se posedon material për përgjimin e mbi 20 mijë qytetarëve nga ana e pushtetit.

Zaev ka deklaruar se të gjitha materialet nga përgjimi ia ka dorëzuar edhe Gruevskit. Për momentin derisa po vazhdon presskonferenca, gazetarët janë duke dëgjuar incizimet nga përgjimet, ku dëgjohen bisedat e liderit opozitarë me bashkëpartiakët e tij, gazetarët dhe anëtarët e familjes së tij.

Sipas Zaevit në mesin e të përgjuarve jan edhe Gordana Jankullovska, Zoran Stavrevski, Menduh Thaçidhe kryetari i BDI-së Ali Ahmeti dhe Rufi Osmanin, si dhe shumë gazetarë.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *