Home / Lajme / Maqedoni / 30 vjet burg për vjedhësit në Muzen e Maqedonisë

30 vjet burg për vjedhësit në Muzen e Maqedonisë

20 mars-Ish-drejtori i Muzeut mori dënimin më të lartë prej 8.8 viteve.
Familjarët e të akuzuarve me nervozizëm reaguan dhe pohuan se rasti është i montuar.

Gjithsej 30 vjet burg fituan shtatë të akuzuarit për vjedhje të artefakteve nga Muzeu i Maqedonisë pasiqë sot në mëngjes në Gjykatën Themelore1 Shkup u shqiptua aktvendimi kundër tyre.

Ish-drejtori i Muzeut mori dënimin më të lartë prej 8.8 viteve.

Familjarët e të akuzuarve me nervozizëm reaguan dhe pohuan se rasti është i montuar.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *