Home / Lajme / Rajon / 8 Marsi, deputetet shqiptare sot në Prishtinë në seancë të përbashkët

8 Marsi, deputetet shqiptare sot në Prishtinë në seancë të përbashkët

8 mars-
Në një njoftim nga Kuvendi i Kosovës bëhet e ditur se “në shenjë të 8 marsit, Ditës së Grave, mbahet seancë e përbashkët e deputeteve të Kuvendit të Republikës së Kosovës me deputetet nga Shqipëria dhe Maqedonia, si dhe gratë politikane nga Mali i zi dhe Presheva.”

Në Kuvendin e Kosovës sot do të mbahet një seancë e përbashkët e deputeteve nga Kosova, Maqedonia, Shqipëria, Mali i Zi dhe nga Lugina e Preshevës.

Në një njoftim nga Kuvendi i Kosovës bëhet e ditur se “në shenjë të 8 marsit, Ditës së Grave, mbahet seancë e përbashkët e deputeteve të Kuvendit të Republikës së Kosovës me deputetet nga Shqipëria dhe Maqedonia, si dhe gratë politikane nga Mali i zi dhe Presheva.”

Seanca mbahet në sallën e Kuvendit të Kosovës.Para se të fillojë seanca, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli dhe Grupi i Grave Deputete do të presin mysafiret e kësaj seance në hollin e Kuvendit. (INA)

Gjithashtu lexo

Bashkimi emocional pas 3 vjetësh, i fëmijës së rrëmbyer nga ISIS, me familjen e tij (Video)

Një djalë 12-vjeçar jazidi është bashkuar me nënën e tij në Kanada tre vjet pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *