Home / Lajme / Maqedoni / Ahmeti : Maqedonia e imja, aq sa e Nikollës apo e Zoranit

Ahmeti : Maqedonia e imja, aq sa e Nikollës apo e Zoranit

28 Mars – Maqedoni nuk është vetëm e Gruevskit apo Zaevit por është edhe e imja ësshtë shprehur kryetari i Bdi-së Ali Ahmeti

“Maqedonia është edhe e imja aq sa e Nikolës dhe e Zoranit…”, tha Ahmeti, duke shtuar se fituesit nga dy blloqet politike kanë të drejtën të udhëheqin drejtimin e shtetit.

Në fund të fjalimit të tij, kreu i BDI-së Ali Ahmeti kërkoi që Nikolas Bigman të shpallet anëtar nderi i BDI-së.

“Kërkoi që ky propozim të miratohet më duartrokitje…”, tha Ahmeti.

Në mesin e të ftuarve ishte edhe Deputeti socialist Taulant Balla i cili merr pjesë në Kongresin tematik të BDI-së.

Në këtë kongres marrin pjesë edhe figura të shquara të huaja si Daniel Serwer, Peter Feith, Erwan Fouere, Alexandros Malias. si dhe politikanë dhe ekspertë të vendit

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *