Home / Lajme / Maqedoni / Aksident në rrugën rajonale Tetovë – Jazhincë

Aksident në rrugën rajonale Tetovë – Jazhincë

Në rrugën rajonale Tetovë – Jazhincë dje rreth orës 16 e 20 minuta vetura e tipit Mercedes ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga.

Në rrugën rajonale Tetovë – Jazhincë dje rreth orës 16 e 20 minuta vetura e tipit Mercedes me regjistrim të Tetovës e drejtuar nga 26 vjecari XH.S nga Jazhinca ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga. Nga ky aksident vozitësi dhe bashkëudhëtari S.S 21vjec nga Jazhinca kanë marrë lëndime trupore ku menjëherë janë dërguar në spitalin klinik të Tetovës dhe pas marrjes së ndihmës mjekësore janë lëshuar në shtëpi. Është kryer hetim në vendin e ngjarjes dhe janë zbarhdur gjitha detaje rreth këtij rasti ku shkak i aksaidentit ka qenë mospërshtatja e shpejtësisë me kushtet në rrugë ndërsa dëmi material është llogaritur 80 mijë denar njofton policia.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *