Home / Lajme / Maqedoni / Aksidentohet 29 vjeçari nga Tetova

Aksidentohet 29 vjeçari nga Tetova

26 Mars – Mbrëmë në udhëkryqin e Bulevardit të Ilindenit dhe Dervish Carra , rreth orës 22 40 minuta vetura e tipi Pasat me targa të Tetovës e drejtuar nga ana e vozitësit J.A. i lindur në vitin 1963 ka aksidentuar këmbësorin F.I.

Aksidentohet 29 vjeçari nga Tetova
Në një aksident të komunikacionit i cili ka ndodhurë mbrëmë në udhëkryqin e Bulevardit të Ilindenit dhe Dervish Carra , rreth orës 22 40 minuta vetura e tipi Pasat me targa të Tetovës e drejtuar nga ana e vozitësit J.A. i lindur në vitin 1963 ka aksidentuar këmbësorin F.I.i lindur në vitin 1985 banor I Tetovës. Si pasojë e aksidentit F.I. ka marr lëdime të rënda trupore dhe është dërguarë menjëher në spitalin klinik të Tetovës dhe më pas është dërguarë në spitalin Klinik të Shkupit për trajtim të mëtutjeshëm.Sipas policisë së Tetovës i aksidentuari në fjalë ka marë lëndime të rënda trupore , ndërsa sektori për punë të brendëshme ka dalurëmenjëher në vendin e ngjarjes dhe ka marrë të gjithë masat për zbardhjen e plotë të këtij aksidenti.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *