Home / Lajme / Maqedoni / Angellov jep 1 milion euro për arrestimin e Gruevskit?!

Angellov jep 1 milion euro për arrestimin e Gruevskit?!

Shkup, 28 Mars – Angellov ka ofruar një shpërblim prej një milion euro për një gjyqtar ose prokuror i cili do të ndjek penalisht rastin e përgjimit dhe për ta arrestuar dhe burgosur Nikolla Gruevskin.

Sot në protesta para RTVM-së Angellov ka ofruar një shpërblim prej një milion euro për një gjyqtar ose prokuror i cili do të ndjek penalisht rastin e përgjimit dhe për ta arrestuar dhe burgosur Nikolla Gruevskin.

Ai tha se paratë për këtë shpërblim nuk do të jenë nga buxheti, por paratë do të merren nga zyrtarët që kanë bërë krime.

Qindra qytetarë sot shprehën mbështetje për protestën në shenjë proteste mbi mos-publikimit regjistrimeve të bisedave të përgjuara.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *