Home / Sport / Barcelona përjashtohet nga La Liga?

Barcelona përjashtohet nga La Liga?

17 Mars – Tashmë gjithçka fillon të marrë një kahje akoma më serioze për klubin e Barcelonës!

Gjykimi i cili është në proces e siprë për evazion fiskal lidhur me blerjen e brazilianit Neymar fillon të marrë kahje shumë serioze që mund ta dëmtojë klubin në periudhë afatgjatë!

Sipas “Mundo Deportivo”, prokuroria ka parashtruar disa kërkesa në rastin “Neymar”.

Kërkesat e tyre janë që përpos burgosjes së presidentit, Josep Maria Bartomeu dhe ish-presidentit Sandro Rosell, që edhe klubi katalonjas të përjashtohet nga liga spanjole, “La Liga” edhe atë për dy sezone rradhazi!

Përkundër faktit që këto janë kërkesa – mund që të merren parasysh ngase evazioni fiskal mund të dëmtojë tërësisht gjigantin katalonjas.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *