Home / Lajme / Maqedoni / Çfarë e kishte sugjeruar Gligorovi lidhur me MO-në dhe VMRO-në, Branko Cërvenkovskin!

Çfarë e kishte sugjeruar Gligorovi lidhur me MO-në dhe VMRO-në, Branko Cërvenkovskin!

20 mars-
Këshilla e dytë ishte: Dilni një orë e më përpara nga qeveria me VMRO-në pasi ajo u sjellë vetëm dëm…Për këshillën e parë sa shohim Cërvenkovski nuk dëgjoi Gligorovin?, ndërsa disa muaj më vonë LSDM doli nga qeveria e zgjeruar me VMRO-në…”, shkruan gazetari Eftov në profilin e tij në Fejsbuk.

Gazetari Vasko Eftov shpalos kujtime nga takimi me ish presidentin e ndjerë Kiro Gligorov në Hotelin Ineks Gorica në Ohër, më 2001.

“Ende nuk ishte nënshkruar Marrëveshja e Ohrit…erdhi shefi i kabinetit dhe i thotë Gligorovit se ju kërkon Branko Cërvenkovski. Biseda ka zgjatur 20 minuta. Nuk dija se çfarë përgjigjej Cërvenkovski, por arrita të dëgjoja se Gligorov i sugjeronte: Lëre Branko ndonjë nga kreu i partisë të thote diçka kundër MO-së, mosni të gjithë një për një të jepni deklarata identike. Nuk është mirë për partinë…

Këshilla e dytë ishte: Dilni një orë e më përpara nga qeveria me VMRO-në pasi ajo u sjellë vetëm dëm…Për këshillën e parë sa shohim Cërvenkovski nuk dëgjoi Gligorovin?, ndërsa disa muaj më vonë LSDM doli nga qeveria e zgjeruar me VMRO-në…”, shkruan gazetari Eftov në profilin e tij në Fejsbuk./Aktuale/

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *