Home / Sport / Çmenduri nga Chelsea, 100 milionë për Balen

Çmenduri nga Chelsea, 100 milionë për Balen

Chelsea u eliminua nga Liga e Kampionëve por ky eliminim si duket vetëm i ka motivuar londinezët.

Sipas medieve angleze pronari i bardh e kaltërve, Roman Abramovich ka bërë gati një ofertë për transferimin e uellsianit Gareth Bale në Londër gjatë afatit kalimtar të verës, transmeton Telegrafi.

Oferta e Chelseas në drejtim të Reali pritet të jetë marramendëse, pasi londinezët do të ofrojnë 100 milionë euro për transferimin e Bales në ‘Stamford Bridges’.

Bale këtë sezon nuk ka treguar formën e tij më të mirë dhe shpeshherë është kritikuar nga tifozët për egoizëm dhe kjo është njëra nga arsyeje që ai mund ta lë Realin për tu transferuar te Chelsea.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *