Home / Lajme / Maqedoni / Filloi protesta para RTVM-së

Filloi protesta para RTVM-së

Shkup, 28 Mars – Protesta filloi për lirimin e Radio Televizionit të Maqedonisë, i organizuar nga lideri i Dinjitetit, Stojance Angelov, ku morën pjesë qindra qytetarë, gazetarë, aktorë.

Nga protesta kërkohet që shërbimi publik i RTVM-së të lirohet nga censura dhe kthimin e saj në duart e qytetarëve.

Në protestën e sotme, para RTVM-së për qytetarët ka folur edhe komediani i njohur Ljupco Bubo Karov ku ka rekomanduar formulën se si të shpëtojnë nga ky regjim.

Ai inkurajoi gazetarët dhe redaktorët në RTVM-së të shmangen përpara se dikush të mban kontrollin e tyre.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *