Home / Sport / Krasniqi pëson nga Braehmer, Xhila kampion në versionin GBU World

Krasniqi pëson nga Braehmer, Xhila kampion në versionin GBU World

22 mars-Haxhi Krasniqi kishte disa goditje të forta në raundin e nëntë, por gjermani pavarësisht se ishte gati të rrëzohej arriti të qëndronte në këmbë. Përpos kësaj gjermani “dridhi” Krasniqin që pësoi nokdaun.

Pas raundit të nëntë ekipi i Krasniqit dorëzoi meçin.

Juergen Braehmer ka mposhtur Haxhi Krasniqin për t’u shpallur edhe një herë kampion bote në kategorinë gjysmë të rëndë në versionin WBA.

Pas raundit të nëntë ekipi i Krasniqit dorëzoi meçin.

Haxhi Krasniqi kishte disa goditje të forta në raundin e nëntë, por gjermani pavarësisht se ishte gati të rrëzohej arriti të qëndronte në këmbë. Përpos kësaj gjermani “dridhi” Krasniqin që pësoi nokdaun.

Raundi i tetë ishte më i barabartë. Krasniqi për disa momente humbi kontrollin e ndeshjes.

Edhe katër raunde tjera deri në përmbyllje të meçit.

Meç i fortë ishte edhe në raundin e shtatë, që ishte më i barabartë se të kaluarit. Krasniqi pati disa goditje të forta duke e “tronditur” Braehmerin.

Juergen Braehmer në raundin e gjashtë dominoi ndaj Haxhi Krasniqit duke e rrezikuar disa herë.

Në raundin e pestë Braahmer mori iniciativën, por Haxhi Krasniqi arriti t’i bënte ballë sulmeve të kampionit.

Në raundin e katërt përballja ishte më e barabartë deri në momentet e fundit kur Krasniqi ishte afër nokautimit të Braehmerit.

Krasniqi ishte më i mirë edhe në raundin e tretë duke e “kërcënuar” disa herë kampionin e botës.

Gjatë gjithë raundit të dytë Braehmer mbështetej te Krasniqi që vazhdimisht e grushtonte gjermanin 36-vjeçar.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *