Home / Lajme / Maqedoni / Moti sot me vranësira me reshje të dobëta të shiut

Moti sot me vranësira me reshje të dobëta të shiut

3 mars-
Në Shkup moti do të jetë me vranësira dhe me reshje të dobëta të shiut, ndërsa gjatë ditës vranësirat do të zvogëlohen. Do të fryjë erë e përkohshme e përforcuar veriperëndimore. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në pesë gradë Celsius, ndërsa ajo e ditës do të rritet deri në 11 gradë Celsius.

Moti në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm me vranësira, në pjesët veriore me reshje të dobëta lokale të shiut. Gjatë ditës do të fryjë erë mesatare, ndërsa në pjesët lindore dhe përgjatë Vardarit erë e përkohshme e përforcuar veriperëndimore. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej dy deri në shtatë gradë Celsius, ndërsa ajo e ditës prej tetë deri në 14 gradë Celsius.

Në Shkup moti do të jetë me vranësira dhe me reshje të dobëta të shiut, ndërsa gjatë ditës vranësirat do të zvogëlohen. Do të fryjë erë e përkohshme e përforcuar veriperëndimore. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në pesë gradë Celsius, ndërsa ajo e ditës do të rritet deri në 11 gradë Celsius.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *