Home / Lajme / Maqedoni / Myftiu i Tetovës Qani Nesimi priti për vizitë Lazim Destanin

Myftiu i Tetovës Qani Nesimi priti për vizitë Lazim Destanin

8 Mars – Në një atmosferë me biseda të ngrohta mes dy palëve, mysafirët shprehën kënaqësinë e tyre duke i vlerësuar zhvillimet pozitive dhe ndryshimet demokratike brenda BFI-së

Myftiu Prof. dr. Qani ef. Nesimi e priti për vizitë pronarin e kompanisë Ecolog, z. Lazim Destani, i cili së bashku me një pjesë të lidershipit të kompanisë, erdhën për t’ia uruar atij ardhjen në krye të këtij institucioni të rëndësishëm fetar. Në një atmosferë me biseda të ngrohta mes dy palëve, mysafirët shprehën kënaqësinë e tyre duke i vlerësuar zhvillimet pozitive dhe ndryshimet demokratike brenda BFI-së dhe i dëshiruan dr. Nesimit shëndet dhe suksese në këtë mision të shenjtë./tetova1

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *