Home / Lajme / Maqedoni / Në burgun e Shtipit gjendet i varur drejtori i FIKOM-it, Nikolla Nikoliq

Në burgun e Shtipit gjendet i varur drejtori i FIKOM-it, Nikolla Nikoliq

2 mars-Varja e pronarit të FIKOM, Nikolla Nikolliq është vërtetuar edhe nga drejtoria e burgut të Shtipit por edhe nga MPB-ja, përfaqësuesit e së cilës kanë dale në vendngjarje dhe kanë filluar me hetimin e rastit. Për varjen e Nikoliqit ka shkruar në facebook edhe avokati I tij Aleksandar Petrovski.

Në burgun e Shtipit sot në mëngjes është gjetur i varur pronari i FIKOM-it, Nikolla Nikoliq. Nikoliq bashkë me bashkëshorten e tij ishin në vuajtje të dënimit prej 10 vjet burg, të dënuar për shkak të mashtrimit të qytetarëve lidhur me shitjen e banesave në lagjen e Kisella Vodës.

Varja e pronarit të FIKOM, Nikolla Nikolliq është vërtetuar edhe nga drejtoria e burgut të Shtipit por edhe nga MPB-ja, përfaqësuesit e së cilës kanë dale në vendngjarje dhe kanë filluar me hetimin e rastit. Për varjen e Nikoliqit ka shkruar në facebook edhe avokati I tij Aleksandar Petrovski.

Gjithashtu lexo

Arrestohet 51 vjeçari në ‘Tabanoc’, një ndër personat e kërkuar nga INTERPOLI

Më 16.08.2017, rreth orës 20:15 në vendkalimin kufitar “Tabanoc”, nga ana e policëve është arrestuar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *