Home / Lajme / Maqedoni / Rrezikohen përmbytje në pjesën qendrore të Shkupit

Rrezikohen përmbytje në pjesën qendrore të Shkupit

Shkup, 06 Mars – Në pjesën qendrore të kryeqytetit është rritur niveli i lumit dhe se rrezikohen përmbytje. Jozyrtarisht mësohet se uji ka depërtuar edhe në bodrumet e disa ndërtesave pranë lumit, që janë pjesë e ndërtimeve nga projekti “Shkupi 2014”.

Lumi Vardar është pranë daljes nga shtrati në pjesën qendrore të Shkupit.

Në pjesën qendrore të kryeqytetit është rritur niveli i lumit dhe se rrezikohen përmbytje. Jozyrtarisht mësohet se uji ka depërtuar edhe në bodrumet e disa ndërtesave pranë lumit, që janë pjesë e ndërtimeve nga projekti “Shkupi 2014”.

Meteorologët paralajmërojnë reshje të reja të shiut edhe gjatë natës, me ç`rast rritet rreziku nga përmbytjet.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *