Home / Lajme / Maqedoni / Shkëndija fillon me fitore-mund Teteksin 2-1

Shkëndija fillon me fitore-mund Teteksin 2-1

1 mars-Në ndeshjen e sotme eshe pse Shkëndija llogaritej si mysafire por në Stadiumin e qytetit në Tetovë arritir të shënojë një fitore të vlefshme kundër rivalit Teteksit poashtu nga Tetova. Ndeshja ka përfunduar me rezultat 2-1 në të mirë të ekipit Kuq e Zi dhe gëzimit të mijëra tifozëve Ballistët, raporton Tv Koha.

Ekipi i Shkëndijës ka filluar ashtu siç është më mirë sezonin pranveror.
Në ndeshjen e sotme eshe pse Shkëndija llogaritej si mysafire por në Stadiumin e qytetit në Tetovë arritir të shënojë një fitore të vlefshme kundër rivalit Teteksit poashtu nga Tetova. Ndeshja ka përfunduar me rezultat 2-1 në të mirë të ekipit Kuq e Zi dhe gëzimit të mijëra tifozëve Ballistët, njofton Tv Koha.

SHkëndija në minutën e 24 përmes Vrucinës arrinë të kalojë në epërsi edhe atë nga gjuajtja e Penllatisë. Kështu përfundoi edhe pjesa e parë. Në pjesën e dytë Shkëndija sërish arrinë të krijojë disa raste të mira, por kjo konkretizohet vetëm në minutën e 71 kur Kirovski shënoi goline dytë. Është për tu vecuar sepse Kirovski ende pa bërë asnjë minutë në fushë dhe në prekjen e parë shënon gol dhe rezultati është 2-0 në të mirë të Shkëndijës. Kur të gjithë prisnin përfundimin e takimit, pas një gjuatje të lirë, referi kryesor tregon në pikën e bardhë për teteksin me arsyetim se njëri prej futbollistëve ka luajtur me dorë. I pa gabueshëm ka qenë futbollisti Ademi i cili në minutën e 86 shënon nga penalltia për tetksin duke zvogëluar epërsinë në 2-1, tarnsmeton Tv Koha

Por kjo nuk mjaftoi që Teteksi të barazojë, ndërsa Shkëndija e filloi siç është më mirë këtë sezon në këtë mënyrë duke treguar se do të luftojë deri në fund për të arritur në krye të tabelës dhe për të shpaguar gjitha investimet e bëra gjatë sezonit dimëror. Edhe pse kjo ndeshje ishte shpallur si ndeshje me rrezikshmëri të lartë, megjithatë nuk u shënua ndonjë problem.Megjithatë gjatë gjithë ndeshjet tifozët e Teteksit “Vojvodët” kanë qenë ata që kanë ofenduar më shumë, ndërsa Ballistët në këtë ndeshje kanë treguar nivel të lartë të tifozllëkut, njofton Tv Koha.
Në ndeshjet tjera u arritën këto rezultate.
Pelisteri – Bregallnica 0-1
Sileksi – Vardari 0-3
Rabotniçki – Horizonti 1-0
Nesër luajnë Renova-Metalurgu
Tv Koha

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *