Home / Sport / Shkëndija shënon fitore me Pelisterin

Shkëndija shënon fitore me Pelisterin

11 mars-Shkëndija ka kaluar në epërsi në minutën e 56 të pjesës së dytë përmes Kirovskit, kurse goli i dytrë është shënuar në minutën e 93 nga futbollisti Salazar.

Ekipi i Shkëndijës ka shënuar fitoren e radhës edhe atë në ndeshjen e sotme të zhvilluar në Kumanovë kundër Pelisterit me rezultat 2-0.Shkëndija ka kaluar në epërsi në minutën e 56 të pjesës së dytë përmes Kirovskit, kurse goli i dytrë është shënuar në minutën e 93 nga futbollisti Salazar, njoftron Tv Koha
Ndryshe, Federata e Futbollit të Maqedonisë, pasi kishte kryer një inspektim plotësues në stadiumin e qytetit në Tetovë kishte konstatuar se nuk ka kushte për zhvillimin e ndeshjes kampionale Shkëndija – Pelisteri dhe e njëjta ishte vendosur të luhet në Kumanovë. Komisioni për infrastrukturë këtë vendim e ka marrë duke pasur parasysh faktin se terreni në Tetovë, nuk ka cilësi që brenda 24 orë të zhvillohen dy ndeshje kampionate, p[asi që dje në Tetovë ndeshjen e saj e zhvilloi renova.Në ndeshjen tjetër gjatë ditës së sotme Sileksi shënoi fitore kundër Teteksit me rezultat 3-1.Tv Koha

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *