Home / Sport / Skandal: Barcelona sërish në gjyq , keqpërdor 100 milion euro

Skandal: Barcelona sërish në gjyq , keqpërdor 100 milion euro

2 Mars – Sandro Rosell, Juan Laporta dhe dy drejtorët e fundit të Barcelonas do të paraqiten sërish në njërën nga gjykatat në Barcelonë.

Dy ish presidentët e Barcelonas, Juan Laporta dhe Sandro Rosell duhet të paraqiten sërish në gjyq, pasi kompania MCM, e cila në vitin 2010 e kishte fituar të drejtën për reklamimin e Barcelonas, i ka akuzuar sërish.

Presidenti i MCM, Antonio Garcia-Veldecases ka thënë se ai kurrë nuk i ka marrë paret e reklamave, shifër e cila thotë se është 100 milionë euro, shkruan Marca.

Gjykimi fillon këtë të premte, por ky rast pritet të zgjatë shumë, pasi të dy palët kanë shumë dëshmi.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *