Home / Lajme / Maqedoni / Sot “bomba” e 13 e Zoran Zaevit

Sot “bomba” e 13 e Zoran Zaevit

23 mars-Ndryshe lideri i LSDM-së për agjencinë bullgare të lajmeve “Focus” Zevi tha se do të publikojë çdo gjë që posedon për rastin “Monstra”, kur në Liqenin Smilkovcë u vranë katër fëmijë dhe një i rritur.

Sot, lideri i LSDM Zoran Zaev në një konferencë për shtyp do të publikojë bombën e 13.

Ndryshe lideri i LSDM-së për agjencinë bullgare të lajmeve “Focus” Zevi tha se do të publikojë çdo gjë që posedon për rastin “Monstra”, kur në Liqenin Smilkovcë u vranë katër fëmijë dhe një i rritur.

Ne kemi premtuar se do të publikojmë gjithçka që atë ne e kemi. Do të tregojmë edhe materialin e rastit “Monstra”, e cila është një ngjarje shumë e frikshme që vrau katër fëmijë dhe një të rritur në Liqenin Smilkovcë. Të vrarit janë maqedonas, ndërsa të dënuarit janë shqiptarë. Të gjithë e vërteta që ne e posedojmë për këtë rast do ta publikojmë, pa marrë parasysh se a do ju përgjigjet pritjeve të disa qytetarëve”, tha Zaev

Gjithashtu lexo

Përmes Serbisë po zbatohet një skenar për destabilizimin e Ballkanit, ja kush alarmon

Lidhja Demokrate e Maqedonisë (LD) nëpërmjet një kumtese vlerëson se tërheqja e personalit të ambasadës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *