Home / Lajme / Maqedoni / Sot do të shpërthej “bomba” e 14 e Zaevit

Sot do të shpërthej “bomba” e 14 e Zaevit

26 Mars – Ndryshe lideri i LSDM-së për agjencinë bullgare të lajmeve “Focus” Zevi tha se do të publikojë çdo gjë që posedon për rastin “Monstra”, kur në Liqenin Smilkovcë

Sot, lideri i LSDM Zoran Zaev në një konferencë për shtyp do të publikojë bombën e 14.

Ndryshe lideri i LSDM-së për agjencinë bullgare të lajmeve “Focus” Zevi tha se do të publikojë çdo gjë që posedon për rastin “Monstra”, kur në Liqenin Smilkovcë u vranë katër fëmijë dhe një i rritur.

Ne kemi premtuar se do të publikojmë gjithçka që atë ne e kemi. Do të tregojmë edhe materialin e rastit “Monstra”, e cila është një ngjarje shumë e frikshme që vrau katër fëmijë dhe një të rritur në Liqenin Smilkovcë. Të vrarit janë maqedonas, ndërsa të dënuarit janë shqiptarë. Të gjithë e vërteta që ne e posedojmë për këtë rast do ta publikojmë, pa marrë parasysh se a do ju përgjigjet pritjeve të disa qytetarëve”, tha Zaev

Gjithashtu lexo

Mot me diell me erë të dobët deri në mesatare

Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë me erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *