Home / Lajme / Maqedoni / Sot protesta ‘Nëna dhe fëmijë’ në Tetovë

Sot protesta ‘Nëna dhe fëmijë’ në Tetovë

Tetovë, 21 Mars – Lëvizja qytetare “Nëna dhe fëmija” sot në Tetovë organizon marsh protestues me moton “Ndërrojmë lodrat për filtra”, në shenjë pakënaqësie për ndotjen alarmante të ajrit në rajonin e Pollogut.

Ata u bëjnë thirrje gjithë nënave që tu bashkëngjiten në protestën e nesërme e në veçanti drejtuesve të institucioneve që të lënë mënjanë interesat personale dhe partiake dhe të veprojnë për të mirën e banorëve të këtij rajoni.

Protesta do të përfshijë disa aktivitete edukativo-arsimore në sheshin e Tetovës, do të ketë edhe marsh protestues ndërsa do të përfundoj me lënien e lodrave nga ana e fëmijëve në sheshin Iliria bashkë me mesazhin “Ndërrojmë lodrat për filtra”.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *