Home / Lajme / Maqedoni / Veles: Djali vret nënën pa dashje me armë gjahu

Veles: Djali vret nënën pa dashje me armë gjahu

07 Mars – I riu ka dashur të që armën e gjahur ta transferojë nga një dhomë tek një dhomë tjetër, duke mos e ditur se ajo është e plotë

17 vjeçari Orhan Musov të premten në mbrëmje reth orës 21 në shtëpinë e familjes në fshatin Gradsko në Veles, dhe sipas informatave jozyrtare ka qëlluar për vdekje nënën e tij.

I riu ka dashur të që armën e gjahur ta transferojë nga një dhomë tek një dhomë tjetër, duke mos e ditur se ajo është e plotë, kur ai e ka lëvizur armën ka ndodhur fatkeqësia, duke goditur nënën e tij Gjulizera Musova (52) e cila vdiq në vend.

Ekipet e SPB Velesit kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë kryer inspektimin.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *