Home / Lajme / Maqedoni / Veles: Djali vret nënën pa dashje me armë gjahu

Veles: Djali vret nënën pa dashje me armë gjahu

07 Mars – I riu ka dashur të që armën e gjahur ta transferojë nga një dhomë tek një dhomë tjetër, duke mos e ditur se ajo është e plotë

17 vjeçari Orhan Musov të premten në mbrëmje reth orës 21 në shtëpinë e familjes në fshatin Gradsko në Veles, dhe sipas informatave jozyrtare ka qëlluar për vdekje nënën e tij.

I riu ka dashur të që armën e gjahur ta transferojë nga një dhomë tek një dhomë tjetër, duke mos e ditur se ajo është e plotë, kur ai e ka lëvizur armën ka ndodhur fatkeqësia, duke goditur nënën e tij Gjulizera Musova (52) e cila vdiq në vend.

Ekipet e SPB Velesit kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë kryer inspektimin.

Gjithashtu lexo

Cilët kanë punuar më shumë për ne, udhëheqësit komunistë sllavë të Titos, 1950-1980; apo udhëheqësit demokratë shqiptarë, 1990-2017

Sulejman Mehazi Pasi jemi shumë te revoltuar me politikëbërjen e shqiptarëve, do mundohemi të japim …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *