Home / Lajme / Maqedoni / Vizion M aksion për dhurimin e gjakut (VIDEO)

Vizion M aksion për dhurimin e gjakut (VIDEO)

Tetovë, 19 Mars – Shoqata Humanitare “Vzion M” sot për të dytën herë me radhë ka organizuar aksion për dhurimin e gjakut.

Nga kjo shoqatë thonë se aksioni për dhurimin e gjakut synohet të bëhet në mënyrë tradicionale në këtë shoqatë. Vitin e kaluarë kemi pasurë rrethë 40 dhurues të gjakut dhe besojë se ky numër do të vazhdojë të rritet në të ardhmen, transmeton Televizioni Koha.

Dhurimi i gjakut është një vepër humane por edhe e mirë për shëndetin të dhurosh gjak shpëton një jetë njeriu por edhe e përmison shëndetin tënd, dhe besojë se ka shumë arsyje pozitve që e shtynë një person të dhurojë gjakë.

Aksioni ka filluarë në ora 10 dhe ka zgjaturë deri në ora 17 nga kjo shoqatë dhe nga reparti i transfuzisë janë të kënaqurë nga numri i pjesmarrësve në këtë aksion për dhurimin e gjakutë dhe bëjnë apel që aksionet e këtilla të jenë sa më shumë në të ardhmen. /Tv Koha/

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *