Home / Lajme / Maqedoni / VMRO-DPMNE reagon ndaj Zhernovskit

VMRO-DPMNE reagon ndaj Zhernovskit

12 mars- Sipas partisë së Gruevskit, edhe përkrahësve më të zjarrtë të LSDM-së u është e qartë se siç thonë vetë ata skenaret për destabilizim do të përfinojnë si një kujtim i turpshëm dhe i dëmshëm kundër interesave të qytetarëve të saj.

Pas pres konferencës së sotme të Andrej Zhernovskit ka reaguar VMRO-DPMNE-ja e cila ka nënvizuar se të njëjtat janë materiale të sajuara, montuara, të bashkuara njejtë si ka vepruar edhe Zoran zaevi. “Dëshira më e madhe e Andrej Zhernovskit është që të jetë Zoran Zaev.Zhernovski kandidoi për çmimin “Kopja e Artë e vitit” në filmin nën regji të shërbimeve të huaja, në produksion të ZOran Zaevit, Zoran verushkevskit dhe LSDM-së, thuhet në reagim. Sipas VMRO-DPMNE-së sot ka qenë repriza e deballkit të pësuar në sallën Universale. “Këta njerëz nuk kuptojnë se në dëshirën që ta shndërrojnë maqedoninë në Kaos, në destabizlim dhe probleme, e vetmja që do të kenë sukses është që të sjellin LSDM-në deri në atë shkallë pa ide dhe rënim të brendshëm, thuhet në reagimin e VMRO-DPMNE-së. Sipas partisë së Gruevskit, edhe përkrahësve më të zjarrtë të LSDM-së u është e qartë se siç thonë vetë ata skenaret për destabilizim do të përfinojnë si një kujtim i turpshëm dhe i dëmshëm kundër interesave të qytetarëve të saj.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *