Home / Lajme / Maqedoni / VMRO:LSDM të përgjigjet ku i morri përgjimet

VMRO:LSDM të përgjigjet ku i morri përgjimet

5 mars-Këto janë oyetjet të cilët opinion I prêt nga LSDM-ja për skenarin të cilin e përgatisin Zaev, Verushekvski, bashkëpuntorët e tyre dhe shërbimet e huaja. Kjo është e vërteta të cilën qytetarët kanë nevojë ta dijnë”, thuhet në reagimine VMRO-DPMNE-së.

Pas deklaratave të sotme të Stevo Pendarovskit, ka reaguar VMRO-DPMNE përmes një komunikate.Në reagim thuhet.”Skenari I LSDM-së është I qartë dhe ata janë zhveshur, prandaj së këndejmi ata vazhodojnë me këtoo lloj petard, vetëm e vetëm që fshehin skandalin në të cilin janë përfshirë Zoran Zaev dhe udhëheqësia e tyre.Opinioni me të drejtë pyet se si mundet që tërë opozita të vërtetojë se është e përgjuar kurse në opinion nuk doli asnjë bisedë e tyre. Kënd e nënvlerëson LSDM-ja, thuhet në reagimine VMRO-DPMNE-së. më tej në reagim qëndron.”Në zgjedhje humbën me mbi 200 mijë vota dallim dhe qytetarët qartë u përcaktuan për konceptin e bazuar në punë dhe projekte, në vend të politikës destructive të LSDM-së për sajimin e krizave dhe mbajtjen peng të qytetarëve dhe shtetit.Në fund të fundit opinioni I ka parë edhe anktetat që Spasov ua ka dhënë në të cilët qartë shihet se Pendarovski humbën nga Ivanovi. Ky ëhstë vetëm një alibi I thjeshtë për mossuksesin e tyre. Pendarovski është evidente se mirë e ka mësuar shkollën e Branko Cërvenkovskit e mbushur me intriga ku në atë shkollë sigurisht se professor ishte edhe Zoran Zaev. E ftojmë zotëri Pendarovskin që herën tjetër kur të shkojë në prokurorinë publike të tregojë se si I ka marrë Zaevi materialet e përgjuara. Me cilin shërbim të huaj ka bashkëounuar Zoran Zaev.Të tregojë se çka presin si kompenzim shërbimet e huaja nga Zoran Zaevi. Këto janë oyetjet të cilët opinion I prêt nga LSDM-ja për skenarin të cilin e përgatisin Zaev, Verushekvski, bashkëpuntorët e tyre dhe shërbimet e huaja. Kjo është e vërteta të cilën qytetarët kanë nevojë ta dijnë”, thuhet në reagimine VMRO-DPMNE-së.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *