Home / Lajme / Maqedoni / Zaev: Gruevski blenë VODNON

Zaev: Gruevski blenë VODNON

15 mars-“Gruevski e ka shtyrë anëtarësinë të rrahen para komunës për kishë, për interesa të vetat, njëjtë sikur sot sic mbrohet nga bombat. Pse detyrohet të flet me shifra, një kryeministër i ndershëm nuk do ta bënte të njëjtën. Pse nuk e pranon?! Tash është e qartë s’ka nevojë për arsyetime. Zgjidhja është “Qeveri kalimtare”- ka përfunduar konferencën Zaev

Sot ju do të shihni se si ai ka hyrë vetë kur është në pyetje për interesat e tij personale. Sot ju do të dëgjoni se pse ka ndryshuar planifikimin urban në qendër. Pse po ndodh e tërë kjo dramë për Shipovicin, pse Gruevski dhe kushëriri i tij Mijalkov u bëri presion e këshilltarëve në komunën Qendër dhe përpiqet për t’i blerë, pse i ka prish zgjedhjet dhe çka do të thotë fjalia “ka disa gjëra për të bërë në qendër,” tha Zoran Zaev Lideri i LSDM-në një konferencë për shtyp me të fundit të seri të “bombave” që janë përgjuar bisedat.

Zaev tha se qyteti ka një plan urbanistik për VODNON.

Ai tha se regjistrimet e sotme audio do të tregojë se si Gruevski dhe kush qëndron prapa kompanive në det të hapur për të blerë komplote.

“Gruevski e ka shtyrë anëtarësinë të rrahen para komunës për kishë, për interesa të vetat, njëjtë sikur sot sic mbrohet nga bombat. Pse detyrohet të flet me shifra, një kryeministër i ndershëm nuk do ta bënte të njëjtën. Pse nuk e pranon?! Tash është e qartë s’ka nevojë për arsyetime. Zgjidhja është “Qeveri kalimtare”- ka përfunduar konferencën Zaev, raporton lajmpress.

I pyetur nga gazetarët se pse aq herët ka fillluar pres konferencën, dhe se a ka frike nga tubimi i VMRO-së?

Kur LSDM-ja e filloi “të vertëtën për maqedoninë, dhe tani të gjithë e dinë se si administratorët sillen që të marrin pjesë në tubim, qytetarët e shohin se a jemi frikesuar apo jo, kur behet fjalë për demokracinë, ardhmerine e vendit nuk ka pse të frikesohemi.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *