Home / Lajme / Maqedoni / Zaev: Shuma e parcelave që lakmon Gruevski kap vlerën 17 milion euro

Zaev: Shuma e parcelave që lakmon Gruevski kap vlerën 17 milion euro

23 Mars – Zaev tha se tani më u bë qartë se si është qeverisë dhe peng i kujt ka qenë shteti për 9 vite me radhë. Ai tha se nuk do të lejomë më që të gënjej Nikolla Gruevski.

“Gruevski, për të shpëtuar lëkurën e tij , vazhdon që të gënjej të manipulojë në vend që të jap dorëheqje, por ai nuk ka moral për ta bërë këtë”, tha Zaev.

Bomba e 13 shpalos bisedën e kryeministrit Nikolla Gruevski dhe ministrit të transportit dhe lidhjeve Mile Janakievski për parcelat në Vodno.

Në bisedë dëgjohet se si kryeministri Nikolla Gruevski në bashkëbisedim me Mile Janakivskin interesohet hollësisht për parcelat.

Janakivski jep hollësi të detajuara për parcelat njëkohësisht pranon sugjerime nga Gruevski i cili detyron të bëjë planë të ri urbanistik duke uzurpuar pjesën halore të Vodnos.

Shuma e parcelave që lakmon Gruevski kap vlerën 17 milion euro për të cilën diskuton Gruevski janë me vlerë 17 milion euro.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *