Home / Lajme / Maqedoni / Zaev: Stavrevski dhe Jankullovska kritika Gruevskit

Zaev: Stavrevski dhe Jankullovska kritika Gruevskit

02 Mars – Zaev prezanton biseda mes Stavrevskit dhe Jankullovskës, ku Stavrevski është ankuar se është e palogjikshme të harxhohen miliona për përmendore,

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev, në fillim të “bombës” së gjashtë tha se do të publikojë biseda të cilat dëshmojnë se kryeministri Nikolla Gruevski i ka dhënë direktiva antiligjore zëvendëskryeministrit Zoran Stavrevski për tërheqjen e kredive milionëshe në mënyrë joligjore.

Zaev prezanton biseda mes Stavrevskit dhe Jankullovskës, ku Stavrevski është ankuar se është e palogjikshme të harxhohen miliona për përmendore, kurse Jankullovska është ankuar se policët janë të detyruar të mbulohen me mbulesa nga koha e ushtrisë jugosllave.

Gjithashtu lexo

Maqedoni, më shumë kredi banesore dhe konsumatore, më pak për vetura

Kreditimi në korrik të këtij viti shënon rritje prej 0,3 për qind, i cili ka …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *