Home / Lajme / Maqedoni / Zaev: VMRO dhe BDI kanë bashkëpunuar në emërimin e prokurorëve

Zaev: VMRO dhe BDI kanë bashkëpunuar në emërimin e prokurorëve

19 Mars – Filloi publikimi i bombës së 12-të të kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev.

Filloi publikimi i bombës së 12-të të kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev. ai tha se në këtë preskonferencë do të publikojë dëshmi se si VMRO dhe BDI kanë bashkëpunuar në rrënimin e sistemit gjyqësor.

“Kjo që ka ndodhur ka rrënuar funksionimin e sistemit shtetëror dhe njërin ndër shtyllat kryesore, shteti juridik. kjo që kanë bë Gruevski dh ekusheriri i tij Mijallkov, tregon se janë shkelur të drejtat elementare njerëzore”, tha Zaev.

Sipas tij, Gruevski, Mijallkov dhe Jankullovska, në bashkëpunim me bdistat kanë kurdisur vendime gjyqësore.

“Kanë pasur bashkëpunëtorë te partneri i koalicionit BDI, te ministri i drejtësisë Blerim Bexheti dhe te dora e djathtë e Ahmetit, Musa Xhaferi. ata kanë kurdisur vendime gjyqësore, kanë përcaktuar fate njerëzore dhe janë hakmarrë ndajj personave jolojalë”, tha Zaev.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *