Home / Lajme / Maqedoni / Zaevi për Al Jazeera: Ne besojmë se Gruevski do largohet nga politika

Zaevi për Al Jazeera: Ne besojmë se Gruevski do largohet nga politika

19 mars-Kërkesa jonë për ndryshim nuk është për ndryshimin e qeverisë, jo të vijë në qeveri LSDM-ja, por për të rivendosur lirinë dhe demokracinë në Maqedoni” tha Zaev.

Ne besojmë në rezultatin përfundimtar në të cilin Nikolla Gruevski do të largohet nga skena politike, tha sonte lideri i LSDM, Zoran Zaev në intervistën për rrjetin televiziv Al Jazeera Ballkan.

“Ky është një reagim i natyrshëm i Gruevskit. Është për të ardhur keq që dëshiron edhe VMRO-DPMNE që ta përfshijë në të. Krimi është rreth Gruevskit dhe bashkëpunëtorëve të tij të ngushtë. Është mirë që gjërat nuk varem vetëm nga Gruevski. Kërkesa jonë për ndryshim nuk është për ndryshimin e qeverisë, jo të vijë në qeveri LSDM-ja, por për të rivendosur lirinë dhe demokracinë në Maqedoni” tha Zaev.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *