Home / Lajme / Maqedoni / Aksident në Gradec të Gostivarit, 15 vjeçarja humb jetën

Aksident në Gradec të Gostivarit, 15 vjeçarja humb jetën

Drejtuesi i makinës, i mituri 14 vjeçari nga Graedeci ka rritur shpejtësinë e makinës dhe në një moment ka humbur drejtimin dhe është rrokullisur. Nga kjo fatkeqësi e rëndë, ka humbur jetën njëra nga vajzat e mitura, ndërsa katër të tjerë rezultuan të plagosur rëndë.

Në një aksident të rëndë që ndodhi dje në Gradec të Gostivarit ka humbur jetën një vajzë 15 vjeçe, ndërsa katër të tjerë rezultojnë të plagosur.

Aksidenti ka ndodhur pasdite rreth orës 16.30, kur pesë persona të mitur po shëtisnin me një makinë të tipit “BMW” me targa italiane.

Drejtuesi i makinës, i mituri 14 vjeçari nga Graedeci ka rritur shpejtësinë e makinës dhe në një moment ka humbur drejtimin dhe është rrokullisur. Nga kjo fatkeqësi e rëndë, ka humbur jetën njëra nga vajzat e mitura, ndërsa katër të tjerë rezultuan të plagosur rëndë.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *