Home / Lajme / Maqedoni / Arrestohet personi që plagosi 11 persona dhe vrau 21 vjeçarin – (VIDEO)

Arrestohet personi që plagosi 11 persona dhe vrau 21 vjeçarin – (VIDEO)

Tetovë, 11 Prill – Televizioni Koha jo zyrtarisht mëson se policia e Tetovës ka aritur të arresoj personin që plagosi 11 persona dhe la të vrar 21 vjeçarin nga fshati Poroj.

Policia e Tetovës në koh shumë të shpejtë ka aritur të arrestoj autorin e rastit makabër ku plagosi 11 persona duke lënë të vdekur 21 vjeçarin Altrim A. nga fshati Poroj.

Autori i ngjarjes makabre për momentin është duke u hospitalizuar në klinikën e Tetovës pasi ka marë lëndim në krahror dhe është jashtë rezikut për jetë.

Në disa mediume në gjuhën maqedone flitet se incidenti makabër që ka ndodhur në lokalin “Barcode” ka ardhur për shkaqe banale si shkak ka qenë femra.

Televizioni Koha ishte në vendin e ngjrjes dhe filmoi disa pamje nga vendi ku ndodhi incidenti makabër ku la të vdekur 21 vjeçarin dhe 11 të plagosur. Nga SPB – Tetovë njoftuan se janë në vendgjarje duke evidentuar rastin dhe gjatë ditës së neserme do të jepin informacionin e duhur.

Incidenti makabër ndodhi sonte (e premte) në orën 22:05minuta, ku personi tash më i njohur për policinë e Tetovës ka hyrë në lokalin “Barcode” që gjendet në rrugën “Dervish Carra” dhe pas kacafytjes ka nxjer armën kallashnikov dhe ka vrar 21 vjeçarin Altrim A. nga fshati Poroj dhe ka plagosur 11 persona të tjer që kanë qenë në lokal. /Tv Koha/

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *