Home / Lajme / Maqedoni / Arsenal armësh zbulohet në Rashçe të Shkupit

Arsenal armësh zbulohet në Rashçe të Shkupit

Shkup, 02 Prill – Ministria e Brendshme bëri të ditur sot se ka gjetur arsenal armësh në fshatin Rashçe të Sarajit të Shkupit. Sipas raportit të publikuar janë gjetur: 1 pushkë automatike dhe municion, dy pushkë automatike të njohura si ‘skorpion’, dy pistoleta, pushkë ajrore dhe municione të llojeve të ndryshme.

Ministria e Brendshme bëri të ditur sot se ka gjetur arsenal armësh në fshatin Rashçe të Sarajit të Shkupit. Policia theksoi se pas kontrollit të shtetasit B.K, 46 vjeç në shtëpinë e tij janë gjetur armë të llojeve të ndryshme dhe municione.

Sipas raportit të publikuar janë gjetur: 1 pushkë automatike dhe municion, dy pushkë automatike të njohura si ‘skorpion’, dy pistoleta, pushkë ajrore dhe municione të llojeve të ndryshme. MPB bëri të ditur se B.K është i regjistruar si person për grabitje, falsifikim dhe grabitje të rënëd, etj, për të cilat ka pasur edhe dënime me burg.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *