Home / Lajme / Maqedoni / BDI flet për incidentin në Goshincë

BDI flet për incidentin në Goshincë

Tetovë, 21 Prill – BDI fton qytetarët që të mos te shqetësohen dhe mos te bien pre e provokimeve të tilla dhe siguron qytetarët që këto incidente nuk do të na zhvendosin nga agjenda dhe aktivitetet tona të përcaktuara.

BDI vlerëson që incidenti i ndodhur në Goshincë është akt që dëmton agjendën e shqiptarëve në Maqedoni në veçanti dhe atë kombëtare në përgjithësi. 

BDI fton qytetarët që të mos te shqetësohen dhe mos te bien pre e provokimeve të tilla dhe siguron qytetarët që këto incidente nuk do të na zhvendosin nga agjenda dhe aktivitetet tona të përcaktuara.

Këkrojmë nga institucionet kompetente që të marrin përgjegjësi për të garantuar siguri për qytetarët dhe sa më parë të zbardhin këtë rast. Njëkohësisht kërkojmë intesifikimin e bashkëpunimit rajonal për garanitmin e stabilitetit dhe zvoglimin e hapësirave për veprim të grupeve që kanë për qëllim pengimin e realizimit te agjendave të integrimit dhe pajtimit.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *