Home / Lajme / Maqedoni / BDI: Kërkojmë llogari nga Jankullovska, nuk lejojmë askush të prekë dinjitetin e shqiptarëve

BDI: Kërkojmë llogari nga Jankullovska, nuk lejojmë askush të prekë dinjitetin e shqiptarëve

24 Prill – Bashkimi Demokratik për Integrim kërkon nga Mpb-ja prononcim për aksionin në Malinë , por harron se vetë është në qeveri

Në bazë të burimeve jo zyrtare të cilat konfirmojnë për aktuale.mk pohojnë se partia shqiptare në pushtet Bashkimi Demokratik për Integrim BDI, që në orët e para të mëngjesit ka kërkuar prononcim zyrtarë nga Ministria e Punëve të Bredshme – MPB, dhe ministrja Jankullovska se për qfar aksioni bëhet fjalë.

-Nëse nuk ka ndonjë shqetësim serioz BDI ka kërkuar nga Jankullovska që forcat policore të sillen maksimalisht në mënyrë korekte ndaj qytetarëve, dhe mos të bëhet qfardo lloj presioni mbi fshatin Malinë, por edhe Goshinë, pohojnë nga BDI.

Nga kjo parti poashtu pohojnë se Interes I veqantë për BDI është jeta e qytetarëve shqiptarë, dhe nuk do të lëjon askush të bëjë qfardolloj presioni mbi qytetarët shqiptarët .

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *