Home / Lajme / Maqedoni / Bejta: Sulmi ndaj Rafet Jakupit nuk ka motive politike

Bejta: Sulmi ndaj Rafet Jakupit nuk ka motive politike

Gostivar, 02 Prill – Kryetari i komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta ka deklaruar se sulmi ndaj Rafet Jakupit pranë shtëpisë së tij në Gostivar, nuk ka motive politike.

Jakupi dje është therrur me thikë dhe për shkak të lëndimeve të rënda trupore është dërguar në spital, është vellai i funskionarit të BDI-së Suhbi Jakupi i cili është nënkryetar i Komisionit Shtetëror Zgjedhor.

Sipas informacioneve, incidenti ka ndodhur rreth orës 21:15 para shtëpisë së tij në lagjen Pitarnicë.

Supozohet se bëhet fjalë për përpjekje për plaçkitje, ndërsa jo për hakmarrje e as për çështje politike. Sulmuesi ka pritur Jakupn dhe pa paralajmërim ka therrur atë dhe ka ikur.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *