Home / Lajme / Maqedoni / Bujar Osmani – Bdi nuk del nga qeveria

Bujar Osmani – Bdi nuk del nga qeveria

25 Prill – Zv.kryetari i Bdi-së Bujar Osmani tha se partia e tijë është parti serioze dhe se nuk dalin nga qeveria që dikush mos ta kindapoj krizën politike

BDI nuk del nga qeveria pasi është parti serioze, e cila nuk bën politikë motive, por racionale edhe pse kjo shkon në dëm të rejtngut të partisë. Zëdhënësi i BDI-së Bujar Osmani ka thënë se mbeten në qeveri që dikush të mos e kidnapojë krizën politike dhe të keqpërdorë atë për interesa të veta.

“Nëse dalim nga qeveria, në vend të zgjidhjes së krizës, do të shkaktojmë problem më të madh me mundësi të destabilizimit të shtetit. Dalja e BDI-së nga qeveria do të iniciojë zgjedhje ku LSDM nuk do merr pjesë. Kjo nuk është zgjidhje, këtë nuk do ta lejojmë, pasiqë kemi përgjegjësi…”, ka thënë Osmani

Gjithashtu lexo

Deskoski: Drama me Serbinë i ka rrënjët më të thella sesa që mundohet të tregojë Vuçiq (Video)

Epilog i mirë i dramës së panevojshme, e cila ka rrënjë më të thella nga …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *