Home / Lajme / Maqedoni / Didie Rejnders për vizitë në Maqedoni

Didie Rejnders për vizitë në Maqedoni

5 prill-Siç kumtoi MPJ, krahas takimit me nikoqirin e tij Poposki, Rejnders do të pritet edhe nga presidenti i shtetit Gjorge Ivanovm nga kryeministri Nikolla Gruevski, ndërsa do të takohet edhe me zëvendëskryeministrin për Çështje Evropiane Fatmir Besimin.

Zëvendëskryeministri dhe ministër i Punëve të Jashtme të Mbretërisë belge, Didie Rejnders, nesër do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Maqedoni, me ftesë të shefit të diplomacisë së Maqedonisë Nikolla Poposki.

Siç kumtoi MPJ, krahas takimit me nikoqirin e tij Poposki, Rejnders do të pritet edhe nga presidenti i shtetit Gjorge Ivanovm nga kryeministri Nikolla Gruevski, ndërsa do të takohet edhe me zëvendëskryeministrin për Çështje Evropiane Fatmir Besimin.

Vizita është në funksion të nxitjes së mundësive të reja për bashkëpunim bilateral, si dhe bashkëpunim në planin multirateral, theksojnë nga MPJ.

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *