Home / Lajme / Maqedoni / Granatohet Qeveria e Maqedonisë, prani e forcave të shumta policore

Granatohet Qeveria e Maqedonisë, prani e forcave të shumta policore

10 Prill – Qeveria e Maqedonisë sonte granatohet nga persona ende të panjohur

Është granatuar sërish bloku numër pesë i ndërtesës së Qeverisë së Maqedonisë, që pamjen e ka nga ana e urës ‘Goce Dellçev’, por granata ka rënë disa metra pranë fasadës qeveritare dhe ajo nuk është dëmtuar, mer vesh Plusinfo, transmeton Tv Koha .

Aktualisht aty ndodhen forca të shumta policore, ndërsa është duke vazhduar hetimi i mëtejshëm i këtij rasti.

Nga MPB e kanë konfirmuar këtë akt, the thonë se proektili ka rënë afër përmendores “13 Nëntori” që ndodhet 5 deri në 10 metra larg Qeverisë.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *