Home / Lajme / Maqedoni / Gruevski në Bruksel takohet me funksionarë të lartë evropian

Gruevski në Bruksel takohet me funksionarë të lartë evropian

20 prill-Raportohet që Këshilli i ministrave për punë të jashtme të BE-së të bisedojnë për situatën në Maqedoni dhe pritet që të sillet përfundim për tejkalimin e krizës politike në Maqedoni.

Delegacioni shtetëror i udhëhequr nga kryeministri Nikolla Gruevskit sot në Bruksel do të ketë takim me funksionar të lartë evropian, ndërsa qëllimi do të jetë intensifikimi i kontakteve për t`u tejkaluar kriza politike në Maqedoni.

Raportohet që Këshilli i ministrave për punë të jashtme të BE-së të bisedojnë për situatën në Maqedoni dhe pritet që të sillet përfundim për tejkalimin e krizës politike në Maqedoni.

Këshilli pritet që të shpreh shqetësimin e thellë për prishjen e situatës në vend dhe të thërras liderët e të gjithë partive politike që të veprojnë drejt zgjidhjes së problemeve.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *