Home / Lajme / Maqedoni / Haziri: Maqedonia ta ndalë represionin ndaj shqiptarëve

Haziri: Maqedonia ta ndalë represionin ndaj shqiptarëve

27 prill-“Kam vizituar personalisht brezin kufitar dhe nuk pashë asgjë të jashtëzakonshme që të justifikohet ky represion”,ka thënë Haziri

“I bëjë thirrje autoriteteve të Maqedonisë që ta ndalin këtë represion dhe këtë provokim ndaj shqiptarëve”.
Kreu i Gjilanit, Lutfi Haziri ka thënë se veprimet e fundit të autoriteteve policore të Maqedonisë ndaj vendbanimeve shqiptare të Karadakut, janë të panevojshme dhe të dëmshme për të dyja palët.
“Kam vizituar personalisht brezin kufitar dhe nuk pashë asgjë të jashtëzakonshme që të justifikohet ky represion”,ka thënë Haziri.
“I bëjë thirrje autoriteteve të Maqedonisë që ta ndalin këtë represion dhe këtë provokim ndaj shqiptarëve. Nesër do të pendoheni ju!”, ka shkruar ai në Facebook.(I

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *