Home / Lajme / Maqedoni / Incidenti në Gushincë:Shtyhet ndeshja Shkëndija – Vardari

Incidenti në Gushincë:Shtyhet ndeshja Shkëndija – Vardari

21 prill-Pritet që organet e FFM-së, pas takimin tre palësh që duhet të mbahet nesër në FFM, do të merë vendimin se ku dhe kur do të luhet kjo përballje. Ndryshe ndeshja Shkëndija – Vardari nga FFM-ja, ishte shpallur si ndeshje e rrezikut të lartë.

Krye-ndeshja e javës së 26 të LPFM-së, Shkëndija – Vardari që duhet të zhvillohej të mërkurën në Kumanovë, është anuluar me kërkesë të MPB-së. Komisioni i garave duke vepruar në bazë të kërkesës dhe rekomandimeve të MPB-së, pas ngjarjeve të sotme në Goshincë të Kumanovës, vendosi që kryendeshjen e kësaj jave ta anulojë. Pritet që organet e FFM-së, pas takimin tre palësh që duhet të mbahet nesër në FFM, do të merë vendimin se ku dhe kur do të luhet kjo përballje. Ndryshe ndeshja Shkëndija – Vardari nga FFM-ja, ishte shpallur si ndeshje e rrezikut të lartë.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *