Home / Lajme / Maqedoni / Kapet shtetasi shqiptar me pistoletë gazi në Qafë Thanë

Kapet shtetasi shqiptar me pistoletë gazi në Qafë Thanë

8 prill-Shtetasi shqiptarë kishte deklaruar para doganierëve se nuk posedon asgjë për doganim, por pas kontrollit të kryer është gjetur arma, e fshehur në trupin e tij. Policia theksoi se shtetasi shqiptar po hynte në territorin e Maqedonisë

Autoritetet doganore të Maqedonisë kanë ndaluar një shtetas shqiptarë në pikën e kalimit kufitar “Qafë Thanë” pasi që tek ai u gjet një pistoletë me gaz dhe një paralizues.

Shtetasi shqiptarë kishte deklaruar para doganierëve se nuk posedon asgjë për doganim, por pas kontrollit të kryer është gjetur arma, e fshehur në trupin e tij. Policia theksoi se shtetasi shqiptar po hynte në territorin e Maqedonisë. Siç mësohet për këtë rast janë ndërmarrë masat e tjera gjyqësore.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *