Home / Lajme / Maqedoni / Lirohet njëri nga 3 të arrestuarit e Kumanovës

Lirohet njëri nga 3 të arrestuarit e Kumanovës

24 Prill – Policija e Maqedoniës sot liroi njërin nga 3 të arrestuarit në Kumanovë

“Para pak çasti Lirohet Shefki Rexhepi invalid i luftes 2001 i arrestuari nga aksioni policor i mbrëmshëm në Kumanovë lusim zotin qe edhe Rexhep Rexhepi (çiçavica) edhe ai invalid dhe veteran i 3 Luftrav të Lirohet sama shpejt falemderojm gjith shokt dhe popullaten qe jen duke na përkrah në ket situat.
Me rrespekt familja Rexhepi”, shkruan Komandant Shqiponja, transmeton Almakos.
Ndryshe, mbrëmë pak para orës 16:00 kishte ndodhur një aksion policorë në Kumanovë me çrastë janë arrestuar tre persona.
Bëhet fjalë për vëllezërit Rexhepi, njëri prej tyre gjegjësisht Rexhep Rexhepi është veteran i tre luftërave asaj të UÇPMB-së, Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe UÇK-së.

Gjithashtu lexo

A do ta hanë vallë shqiptarët edhe kësaj radhe sapunin për djathë?

Shpëtim Pollozhani për  gazetën Lajm është deklaruar për organizimin e zgjedhjeve lokale, që priten të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *