Home / Lajme / Maqedoni / Maksuti:Edhe BDI të mbajë përgjegjësi

Maksuti:Edhe BDI të mbajë përgjegjësi

5 prill- Mirëpo në këtë situatë përgjegjësi duhet të kërkohet edhe nga partia shqiptare në pushtet BDI.Të paktën kështu thotë profesori universitarë Mersim Maksuti i cili thekson se pjesë e përgjegjësisë duhet të jetë edhe kjo parti e cila është pjesë e qeverisë.

Kriza politika në vend duhet të zgjidhet në Bruksel, sidomos pas shpërthimit të të ashtuquajturave Bomba nga ana e Liderit të opozitës maqedonase Zoran Zaev. Mirëpo në këtë situatë përgjegjësi duhet të kërkohet edhe nga partia shqiptare në pushtet BDI.Të paktën kështu thotë profesori universitarë Mersim Maksuti i cili thekson se pjesë e përgjegjësisë duhet të jetë edhe kjo parti e cila është pjesë e qeverisë.

Në ndërkohë ai thotë se Zaev duhet që të publikojë edhe materialet dhe dëshmitë eventuale për funskionarët shqiptarë sepse në këtë mënyrë i tërë procesi do të jetë relevant dhe i besueshëm, njofton Tv Koha.

Ndryshe, edhe pas 16 bombave të publikuara nga LSDM-ja, anjëra deri më tani nuk ka të bëjë me shqiptarët sidomos me rastin Mostra dhe rastet tjera ku shqiptarët dyshojnë se janë procese të montuara, raportonb Tv Koha.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *